5 Analistten Bitcoin İçin ‘Hesapları Değiştiren’ Tahminler!

ABD’deki büyüyen bankacılık krizindeki son olaylar kripto piyasalarını yükselttiği için Bitcoin (BTC), 17 Mart’ta dokuz ayın yeni zirvelerine ulaştı. Analistlere göre, Bitcoin boğaları, Fed likiditesinin 2021’den beri yürürlükte olan niceliksel sıkılaştırmayı yükseltmesiyle daha yükseğe çıkmaya çalışıyor.

Bankacılık krizi, BTC fiyatını 27.000 dolara olarak götürdü

TradingView’den alınan veriler, Bitcoin (BTC)’nin konsolide olmadan önce Bitstamp’ta 27.025 dolara ulaştığını gösterdi. Yazı sırasında BTC, Wall Street açılışından sonra devam eden oynaklıkla 26.800 doları çevreledi. Federal Reserve’in bir gecede bilanço verileri biçiminde yeni bir artış için bir katalizör geldi. Bu, bankacılık krizine tepkinin bir parçası olarak ekonomiye yaklaşık 300 milyar dolar enjekte edildiğini gösteriyor.

Olay, Fed’in niceliksel sıkılaştırması (QT) kapsamında aylarca süren likidite kesintisini etkili bir şekilde boşa çıkardı. Yorumcular, hemen zıt olgunun yeniden başlatıldığını, yani niceliksel gevşemenin (QE) geldiğini söyledi. ‘The Wolf of All Streets’ olarak bilinen tüccar, analist ve podcast sunucusu Scott Melker, “QE olmadığını söyleyecekler ama rakamlar yalan söylemez. Bir yıllık nicel sıkılaştırmadan (QT) elde edilen düşüşün kabaca yarısı bir hafta içinde silindi,” yorumunu yaptı.

“Bitcoin uçmaya çalışıyor!”

Böylece Bitcoin, önceki gün ABD hisse senetleri için güçlü bir performans sergiledi. Piyasa yorumcuları için, hisselerin gün içinde yatay hareketler üretmesine rağmen yükseliş trendinin devam edebileceğine dair inanç vardı. Popüler analiz kaynağı Stockmoney Lizards, BTC için yükselen bir direnç trendi çizgisini gösteren bir grafik hakkında “Bitcoin uçmaya çalışıyor. Bu direnç çizgisi er ya da geç kırılacak,” şeklinde özetledi.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Stockmoney Lizards/Twitter

Ticaret şirketi Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, belirli seviyelere yukarı ve aşağı baktı. Analist, takipçilerine “Chopperino Bitcoin’e iniyor, bu da muhtemelen bazı yanal yapılarımız olacağı anlamına geliyor. 26 bin doları tutması gerekiyor. Bu tutarsa, sırada 28–30 bin dolar var. 26.000 doları kaybederse, birkaç uzun süre 25.000 dolar civarında oynuyorum. Anlaşılması nispeten kolay,” dedi.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Bitcoin %270’in üzerinde patlamaya hazırlanıyor

Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, ABD bankaları domino taşları gibi düşerken Bitcoin’in (BTC) büyük bir ralli yapmaya hazır olduğunu söylüyor. Selkis, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde muhtemelen altı rakama ulaşacağını düşünüyor.

Ryan Selkis, ek banka iflasları olacağını ve Federal Reserve’in enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını yükseltmeyi durdurmakla kalmayıp, aynı zamanda düşürmeye başlayacağını tahmin ediyor. Ayrıca, daha fazla yatırımcının Bitcoin’i çekici bir ‘dış para’ varlığı olarak göreceğini ve kurumların kral kriptoyu ABD’nin onu kısıtlama veya yasaklama yönündeki herhangi bir potansiyel hareketinden daha hızlı benimseyeceğini söylüyor. CEO, Bitcoin’in tahmini fiyatının 26.606 dolar olan mevcut değerinden %270’ten fazla bir artışla 100.000 dolar olarak belirlenmesinin beş ana nedenini belirtiyor:

  1. Önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla banka hatası.
  2. Fed kesintileri / QE (Kantitatif genişleme) geri döndü!
  3. BTC tırmanıyor, ılımlı enflasyonu sürdürüyor.
  4. ‘Dış Para’ / ‘Sağlam Para’ – 100.000 ABD Doları / BTC.
  5. Kurumlar, Federallerin kapatabileceğinden daha hızlı satın alır.

Arthur Hayes’e göre BTC, 1 Milyon dolara ulaşabilir

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Çin’in zorunlu karşılık oranını (RRR) son zamanlarda düşürmesinin kripto para biriminin değerini artıracak bir faktör olduğunu öne sürerek, Bitcoin’in 1 milyon dolarlık bir fiyata ulaşacağına dair tahminini yineledi. Hayes, bir tweet’te, Çin’in bankacılık sisteminde likidite sağlamayı ve hızlı borç verme büyümesini sürdürmeyi amaçlayan bir hareket olan, neredeyse tüm bankalar için karşılık oranlarını yüzde 0,25 oranında düşürme kararını tartışan bir Bloomberg makalesinin ekran görüntüsünü ekledi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Hayes daha önce Bitcoin’in 2030’a kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etmişti ve bu kilometre taşını, kullanıcıların önemli bir fiyat artışı beklentisiyle varlıklarını satmayı mahkumiyetle reddettikleri ‘HODL kültürü’ne bağlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir