Anne ve Babasını Katleden Evlattan Kan Donduran Savunma

Konya’nın Çumra ilçesinde yaşanan olayda 26 yaşındaki genç, anne ve babasını öldürmüştü. İlk kez hakim karşısına çıkan zanlı, tabancayı başka bir nedenle aldığını dile getirdi. Arkadaşlarını suçlayan zanlı, kan donduran bir savunma yaptı.

Olay, 1 Haziran Perşembe günü Konya’nın Çumra ilçesinde meydana gelmişti.

2 katlı müstakil bir evde yaşanan olayda, 3 çocuk babası H. Çoban ve eşi M. Çoban’dan haber alınamamıştı. Aynı mahallede oturan yakınlarının olay yerine gitmesi üzerine çift kanlar içinde bulunmuştu. 

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve jandarma ekipleri sevk edilmişti. Çiftin olay yerinde hayatlarını kaybettikleri açıklanmıştı.

Çiftin 26 yaşındaki oğulları, işlediği cinayeti itiraf etmişti.

M. M. Çoban, jandarma ekiplerinin başlattığı çalışma sonrası gözaltına alınmış ve ifadesi alındığı sırada cinayeti işlediğini itiraf etmişti. 

Çumra Jandarma karakolunda işlemleri tamamlanan zanlı, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Anne ve babasının canına kıyan Çoban, Konya Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı

‘Üst soy akrabayı öldürmek’ suçundan yargılanan Çoban, hakim karşısında ilk kez savunma yaptı. Anne ve babasının katil zanlısı Mücahit Mustafa Çoban, geçmişten gelen sorunları olduğunu ve olaydan önceki gece babasıyla tartıştığını belirtti.

“Beni gaza getirdiler, o yüzden yaptım.”

Anne ve babasının katil zanlısı Çoban, yaptığı savunmada aşağıdaki ifadeleri kullandı:

‘Geçmişten gelen sorunlarım var. Arkadaşlarımdan başka bir olay nedeniyle tabanca aldım, beni gaza getirdiler o yüzden yaptım. Olaydan bir gün önce kız isteme meselesi yüzünden babamla telefonda tartıştık. Bana ‘seni evlatlıktan reddederim’ demesi bana çok dokundu. Bu durum çocukluktan beri gelen bir sorun. Bana silahı temin eden arkadaşlarımdan da şikayetçiyim.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x