“Aziz İstanbul’a İyiliğin Bin Hali” projesi hayata geçirildi

İstanbul Valiliği, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bağışçı Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) ve Bağışçı KBS Hazır Beton San. Tic. Ltd. Şti. arasında okul yapım protokolü imzalandı.

Protokol imza törenlerine İstanbul Valisi Davut Gül, İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, bağışçılar ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Bu protokollerle Sultangazi’de toplamda 32 derslikli bir ortaokul binası ve Maltepe’de 4 derslikli bir anaokulu inşa edilecek.

Vali Gül, protokollerle ilgili yaptığı açıklamada; Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye’nin yeni yüzyılının başlangıcında İstanbul’un fiziki altyapısının tamamlanması için büyük bir çaba içerisinde olduklarını belirtti. “Türkiye Yüzyılı’nda İstanbul’umuzun altyapılarını eksiksiz hale getireceğiz. Hayırseverlerimizin desteğiyle bu süreci hızlandırmak ve bin kurumla beraber tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği ile bir anaokulu, KBS Hazır Beton San. Tic. Ltd. Şti. ile ortaokul protokolünün imzalandığını belirten Vali Gül, “Bağıçılarımız, üyelerimiz, Kaymakamımız ve İl Millî Eğitim Müdürümüzün katkılarıyla bu protokolü hayata geçiriyoruz. Tüm katkıda bulunanlara şükranlarımı sunuyorum. Umarım bu protokol, eğitim alanında daha birçok benzer iş birliğine öncülük eder.” dedi.

Protokolün imzalanmasının ardından, eğitime yaptıkları katkılardan dolayı tüm bağışçılara teşekkürlerini ileten Vali Gül, “Bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Eğitime yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır.” ifadelerini kullandı.

Protokoller hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, “Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle anlamlı bir iş birliğine imza atmak, bizim için büyük bir gurur kaynağı. Türkiye’nin ikinci yüzyılına girişte, İstanbul’da fiziki altyapıların tamamlanması adına atılan bu adım, eğitimde kalite ve erişilebilirliğin artırılması için büyük bir önem taşıyor.” dedi.

Müdür Yentür, hayırseverlerin ve derneğin desteğinin, eğitimin daha iyi bir seviyeye ulaşmasında kritik bir role sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu tür iş birlikleri, eğitimde sürdürülebilirliği ve kaliteyi garanti altına alıyor. Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği ve KBS Hazır Beton San. Tic. Ltd. Şti. ile imzalanan protokoller, bu anlamda büyük bir adım. Tüm destekçilere, eğitime verdikleri değerden dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“Aziz İstanbul’a İyiliğin Bin Hali” projesi, şehirdeki eğitim altyapısını güçlendirerek, öğrencilere daha iyi eğitim olanakları sunmayı ve İstanbul’un eğitimdeki potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, hayırseverler ve diğer ilgili kurumların ortak çalışmalarıyla bu projenin başarılı bir şekilde ilerlemesi sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x