BTP’den coşkulu kutlama hazırlığı… Atatürksüz kutlamalara tepki…

BTP Lideri Hüseyin Baş, “Şiir dinletisi, halk oyunları gösterisi, konser dinletisi, coşkuyla marşlarımızı söyleme ve birkaç kelam benim konuşmam… Herkesi bekliyoruz.” diyerek, vatandaşları 100. yıl kutlamasına davet etti.

29 EKİM ŞÖLENİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Pazar günü düzenlenecek programa, Kadıköy’deki Bostancı Gösteri Merkezi ev sahipliği yapacak. Saat 15.00’te başlayacak program, parti kurmaylarının yapacakları kısa konuşmaların ardından halk oyunları ile devam edecek. Daha sonra Azerbaycan’dan gelecek olan Habil Memmedov ve öğrencilerinin konseri olacak.

BTP’nin ‘29 Ekim Şöleni’ sinevizyon izletisi ve hep birlikte söylenecek marşların ardından Genel Başkan Hüseyin Baş’ın kapanış konuşmasıyla sona erecek.

HÜSEYİN BAŞ’TAN DAVET

X Sosyal medya hesabından vatandaşları programa davet eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Şiir dinletisi, halk oyunları gösterisi, konser dinletisi, coşkuyla marşlarımızı söyleme ve birkaç kelam benim konuşmam… 29 Ekim Pazar Saat: 15:00 Bostancı Gösteri Merkezi/İstanbul. Herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ATATÜRKSÜZ CUMHURİYET KUTLAMALARINA TEPKİ

BTP lideri bir başka paylaşımında ise “Cumhuriyet, Atatürk kurduğu için anlamlı, yoksa dünyada bir sürü anlamsız cumhuriyet mevcut. Atatürk’ten ayrık cumhuriyet anlayışınızı da yeneceğiz merak etmeyin.” diyerek son günlerdeki Atatürksüz Cumhuriyet kutlamalarına tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x