Gmail, Yapay Zeka Taslak Hazırlama Özelliğine Ses Desteği Ekliyor

Google, Gmail uygulamasının yapay zeka yeteneklerini yeni bir “Sesli E-posta Taslağı” özelliği ile genişletiyor. TheSpAndroid’in Gmail beta sürümünde tespit ettiği özellik, kullanıcıların e-posta taslakları hazırlamalarına yardımcı olmak için uygulamanın yapay zekasını sözlü olarak yönlendirmesine olanak tanıyor.

E-posta uygulamasının mevcut “Yazmama Yardım Et” özelliği, istemlerinize göre e-posta metni önermek için yapay zekayı kullanıyor. Yakında sunulacak bir Gmail özelliğine göre kullanıcılar, Gmail uygulamasında yeni bir e-posta oluştururken veya yanıtlarken bir mikrofon düğmesi görecek. Bu düğmeye dokunulduğunda kullanıcının e-postada ne iletmek istediğini açıklayan kısa bir istemi kaydedebileceği bir sesli arayüz başlatılıyor.

Kayıt bittiğinde, “Oluştur”a dokunmak, istemi anlamak ve bir taslak e-posta oluşturmak için Gmail’in yapay zekasını ve doğal dil işlemeyi kullanıyor. Alıcı, konu satırı ve bilgi isteminde belirtilen önemli ayrıntıları kapsayan yazılı bir metin gibi geleneksel e-posta öğelerini içerecek.

Taslak gönderilmeden önce gerektiği gibi düzenlenebilecek. Kullanıcı sesli arayüzden çıkarsa e-posta oluşturma ekranında özelliğe kolay erişim sağlayan bir düğme görünecek.

Google’ın sesli yapay zeka taslağı özelliğini resmi olarak ne zaman duyuracağı ise şimdilik belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x