Karar tam bir yıl sonra geldi: Facebook ve Instagram için NFT desteği bitiyor!

Dünyada NFT çılgınlığı devam ederken Meta şirketi, Facebook ve Instagram için NFT’lere verdiği desteği sonlandırıyor. Yeni bilgilere göre bu kararın Mark Zuckerberg’in şirketin “verimlilik yılı” olarak tanımladığı dönemde binlerce çalışanı işten çıkarmayı düşünmesi ve çok sayıda projeyi durdurmasıyla birlikte geldiği söyleniyor.

META, NFT YERİNE REELS’TEN PARA KAZANMAYA ÇALIŞACAK

Meta şirketi ile ilgili birkaç gün önce yayınlamış olduğumuz haberde, şirketin 11 bin kişiyi işten çıkaracağına değinmiştik. Mark Zuckerberg’in “Verimlilik Yılı” olarak adlandırdığı maliyeti düşürme projesi, binlerce kişinin işten çıkarılmasına neden olacak. Bu durumdan son etkilenen proje de “NFT” projesi olacak gibi görünüyor.

Meta’nın Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı Stephane Kasriel, Twitter’da paylaştığı bir güncellemede

BAŞARISIZLIK SADECE NFT PROJESİNDE YAŞANMADI

Zuckerberg, Instagram’a NFT desteği geldikten tam bir yıl sonra projeyi durdurma kararı aldı. Meta’nın Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı Stephane Kasriel, Twitter’da paylaştığı bir gönderide “İçerik oluşturucuları, insanları ve işletmeleri desteklemenin diğer yollarına odaklanmak için dijital koleksiyonları (NFT’ler) şimdilik sonlandırıyoruz” dedi.

Kasriel, yaptığı açıklamada META şirketinin NFT’ler konusunda neden değişikliğe gittiğine dair herhangi bir bilgi vermedi. Meta’nın geçen yıl başarısızlıkla sonuçlanan tek girişimin NFT olmadığı biliniyor. NFT projesinin yanı sıra kripto cüzdanı Novi’yi de geçen sene kapatmıştı. Meta ayrıca metaverse alanında Reality labs ve Reels oluşturucularına ücretleri ödeyen programlardan da desteğini kesmişti.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir