Londra’da DJ Koray Alpergin Cinayetini Türk Çete İşlemiş: Türkiye’ye Kaçan Çete Üyeleri Aranıyor

Londra’da yaşayan DJ Koray Alpergin, geçtiğimiz yıl vahşi şekilde öldürülmüştü. Alpergin cinayetini, ‘Tottenham Boys’ olarak bilinen Türk çetenin işlediği öne sürüldü. Türkiye’ye kaçan iki şüpheli aranıyor.

Londra’da radyo kanalı bulunan DJ Koray Alpergin, kız arkadaşıyla birlikte kaçırılmış ve vahşice öldürüldükten sonra cesedi ormanlık alana bırakılmıştı.

Sabah’ta yer alan habere göre, Alpergin’in 2 yıl önce Türkiye’de tanıştığı Gözde Dalbudak, 8 Ekim 2022’de Alpergin’le buluşmak üzere Londra’ya gitti. Dalbudak’ı havalimanında karşılayan Alpergin, 13 Ekim’de akşam yemeği için Berkeley Street’te bulunan dünyaca ünlü Novikov Restoran’a rezervasyon yaptırdı. Lüks otomobille restorana gelen Alpergin ve Dalbudak, restorandan saat 22.00 gibi çıktı. İkili eve girmek üzere araçtan inerken, 4 kişi tarafından silah zoruyla kaçırıldı.

Gözleri bağlanan Alpergin ve Dalbudak, 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve tadilat nedeniyle kapalı olan bir türkü bara götürüldü. İddiaya göre barda Ali Kavak, Erdoğan Ulcay, Cem O. ve Ali Y. de bulunuyordu.

Gözde Dalbudak tuvalete kapatılırken, Koray Alpergin barın en alt katındaki mahzene indirildi. İddiaya göre, çırılçıplak soyulup elleri ve ayakları bağlanarak bir sandalyeye oturtulan Alpergin’e 8 kişi tarafından işkence edildi. Üzerine kaynar su dökülen, bacaklarından ve cinsel organından bıçaklanan Alpergin’in ayak tırnakları kerpetenle söküldü. Saldırganlar, Alpergin’i beyzbol sopası ile kafasına defalarca vurarak öldürdü.

Gözde Dalbudak ise gözleri bağlı olarak bir taksi durağının yakınında bırakıldı. İngiliz polisi, Gözde Dalbudak’ın verdiği bilgiler ve kamera görüntülerinden yola çıkarak Erdoğan Ulcay (55), Ali Kavak (25) ve Steffan Gordon (34), Tejean Kennedy (33), Samuel Owusu-Opoku (35), Junior Kettle’yi (32) gözaltına aldı.

Şüphelilerin Londra’nın kuzeyinde faaliyet gösteren ve ‘Tottenham Boys’ adıyla nam salan Türk çetesinin üyeleri olduğu öne sürülürken, şüpheliler Steffan Gordon ve Samuel Owusu-Opoku haklarındaki suçlamaları kabul etti. Soruşturmayı derinleştiren polis, olayın hemen ardından Cem O.’nun havayolu, Ali Y.’nin ise karayolu ile Türkiye’ye kaçtığını tespit etti. Şüphelilerden Cem O. ve Ali Y.’nin ise İstanbul Sultangazi’de saklandığı ileri sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x