Ramazan ayı iftar menüleri: 2. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının ikinci gününden ve ikinci gün iftar menüsüyle karşınızdayız. Bu gün iftara ne pişirsem, diye düşünüyorsanız eğer sizler için hazırladığımız ikinci gün iftar menüsüne göz gezdirebilirsiniz.

Öncelikle, sağlıklı ve doyurucu bir çorbayla midelerimizi yormadan başlıyoruz. Ardından Osmanlı mutfağından günümüze gelen bir ana yemek ve yanına yakışacak olan bir tamamlayıcı ile devam ediyoruz. Son olarak da güzel bir tatlı ve çay ile iftar yemeğini sonlandırıyoruz.

Evet, hazırsanız başlayalım. İşte sizler için hazırladığımız Ramazan ayının ikinci günü iftar menüsü…

2.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Kereviz çorbası,
  • Köfteli hünkârbeğendi,
  • Arpa şehriye pilavı,
  • Muzlu magnolia tatlısı

KEREVİZ ÇORBASIKereviz çorbasıyla, lezzetli ve besleyici hafif bir başlangıç yapıyoruz. Kereviz çorbası, kereviz sevmeyenin bile bayılacağı, hatta kereviz yediğini fark etmeyeceği bir çorba tarifidir.

Sağlıklı ve lezzetli: Kereviz çorbası tarifi

KÖFTELİ HÜNKÂRBEĞENDİKöfte ve patlıcanın mükemmel uyumuyla ana yemek olmanın hakkını fazlasıyla veren köfteli hünkârbeğendi ile devam ediyoruz. Hazırlarken bile canınızın çekecek, lezzetiyle iftar menünüzün yıldızı olacak!

Biz de beğendik: Köfteli hünkârbeğendi tarifi

ARPA ŞEHRİYE PİLAVIKlasik pirinç pilavından sıkıldıysanız işte mükemmel ve basit bir alternatif! Yediğiniz her kaşıkta tereyağının ve ateşten tek tek nasibini alan arpa şehriyelerin tadı damağınızdan asla gitmeyecek.

Kokusuyla sizi mest edecek: Arpa şehriye pilavı tarifi

MUZLU MAGNOLİA TATLISIGüzel ve lezzetli bir yemekten sonra, çayın yanına yakışacak en güzel tatlılardan biri muzlu magnolia tatlısıdır. Hafif ve lezzetli olmasıyla, sizi asla şişirmeyecek ve iftar sofranıza çok yakışacaktır.

Çayın en iyi yancısı: Muzlu magnolia tatlısı tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir