Spotify’ın Arkadaşlarınızla Aynı Anda Aynı Şarkıyı Dinlemenizi Sağlayan Yeni Jam Özelliği ile Tanışın!

Dünyanın önde gelen çevrim içi müzik ve podcast platformlarından Spotify, herkesin ücretsiz şekilde kullanabildiği yeni bir özelliği hayata geçirdi. Ünlü şirket, Jam isimli yeni özelliği ile artık kullanıcıların aynı anda aynı parçaları dinlemesine olanak tanıyor. 

Detaylar ?

Ünlü çevrim içi müzik ve podcast platformu Spotify, kullanıcıları epey sevindirecek yeni bir özellik ile karşımızda.

Şirketin yeni “Spotify Jam” isimli eklentisi, kullanıcıların beraber aynı parçayı veya oynatma listesini eş zamanlı olarak dinlemesine olanak tanıyor.

Sevdikleri ile beraber aynı anda aynı şarkıları dinlemek isteyen kişiler, platformdaki yeni Jam eklentisi üzerinden açtıkları bir kanalda ortak müzik deneyimi yaşayabilecek.

Söz konusu Jam kanalları sadece Spotify Premium sahipleri tarafından açılabilirken, katılmak için herhangi bir üyelik şartı gerekmeyecek.

Açılan Jam’a katılmak isteyenler kullanıcıların elinde birçok giriş seçeneği bulunuyor. Yakında olan katılımcılar, Wi-Fi veya Bluetooth bağlantılarını, uzakta olanlar ise QR Kod teknolojisini kullanabilecek.

Jam’daki oynatma listesini oluşturan kişiler, aynı zamanda çalma listesinin kontrolünü de kendileri belirleyecek. Çalma listesi sadece bir dinleyici tarafından düzenlenebildiği gibi herkes tarafından da ayarlanabilecek.

Öte yandan, Jam için oluşturulan listelerin kalıcı olmadığını belirtmekte fayda var. Dinleyiciler kanallardan ayrıldığında oynatma listesindeki şarkılar kaldırılacak.

Peki sizin yeni Spotify Jam hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x