TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Türkiye ve ABD’de Kendisine Yapılan Davranışları Kıyaslaması Tartışma Yarattı

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu, katıldığı bir podcast’te basketbol hakkında çeşitli konuları konuştu ve NBA anılarını anlattı. Türkiye ve ABD’de kendisine yapılanlar hakkında konuştuğu kısım ise sosyal medyada gündem oldu. Ayrıntılar ⬇️

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Orlando Magic‘ten takım arkadaşı Quentin Richardson’ın podcast programına konuk oldu.

Türkoğlu, basketbol gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Hidayet Türkoğlu, Türkiye’de basketbolu yönetmenin zorlukları neler, ‘Seni buna iten şey ne oldu?’ sorusunu şöyle yanıtladı;

Açıkçası bir şeyleri değiştirmek istiyorum. Türk basketbol tarihinde hiç yapılmamış bir şey inşa ediyorum. Bu tür şeyler bana tutku veriyor. Ayrıca, etrafımda bana yardım edecek arkadaşlarım var.

“Eşim bile bazen ‘Buna devam etmek zorunda mısın’ diyor. Türkiye’de maçlara gidiyorsunuz ve 10 bin kişi sizi yuhalıyor. Organizasyonun tepesindeyken işler her şeyin önüne geçer. Bu konuda hiçbir şey yapamam.

Hedo, konuşmasına ise şöyle devam etti ⬇️

Burada NBA maçına geliyorum, insanlar beni ayakta alkışlıyor. Kendi ülkeme dönüyorum, 10 bin kişi beni yuhalıyor. Orlando’ya geliyorum, 20 bin kişi tezahürat yapıyor.

Tamamen farklı zihniyetler. Ama Türkiye’de hala başarmam gereken şeyler var. Tabi bunlar hemen bir gün de olacak şeyler değil.

Türkoğlu’nun açıklamalarına tepkiler oldu ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir