Uzaktan çalışanların 25 yıl sonra nasıl görüneceğine dair yapay zeka tahmini : Kabus gibi !

Her ne kadar bize iş-yaşam dengesi konusunda daha fazla fikir verse de, işe gidiş geliş masraflarını azaltıyor ve pijamalarımızı bütün gün giyebilme olanağı veriyor olsa da, korkutucu bir tahmin ortaya çıktı.
Elbette, ofise girip gün boyu insanlarla konuşmak zorunda kalmamanın hiçbir şeye değmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz, ancak ‘Susan’ adlı bu canavarı gördükten sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz.
Kendisi gerçek bir insan değil ama çoğumuz için sadece 25 yıl içinde gerçeğe dönüşebilir.
İş arama motoru DirectApply’a göre, yeni çalışma koşullarımız nedeniyle uzaktan çalışanların nasıl görüneceği tahmin ediliyor.

Uzaktan çalışanların 25 yıl sonra nasıl görüneceğini gösteren bu görsel temsil, kötü görme, ‘teknik boyun’, iltihaplı gözler, kötü duruş ve hızlı kilo alma sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceğinizi gösteriyor.
Bu yapay zeka modeli, uzaktan çalışanların 25 yıl sonra nasıl görüneceğini gösteriyor
Bunun nedeni, günde sekiz saat ekran karşısında oturmak, güneş ışığının olmayışı ve fiziksel aktivitedir.
Susan sadece ‘tekrarlayan yazma zorluğundan’ muzdarip değil, aynı zamanda D Vitamini eksikliği ve saçların incelmesi nedeniyle cildi kırışıyor.

DirectApply’dan bir sözcü şunları söyledi: “Sosyal etkileşimin azalması ve uygun egzersiz eksikliğinden, kambur omuzlara ve dijital göz yorgunluğuna kadar – Susan, dizüstü bilgisayarınıza bağlı olarak geçirilen saatlerin farkında olmadan fiziksel ve zihinsel refah”.

Sonunuzun bu yapay zeka modeli gibi olmasını istemiyorsanız hâlâ umut var:

Psikolog Dr Rachel M Allan, iş arama sitesine kendinizi zihinsel olarak sağlıklı tutmanın önemli yolları olduğunu söyledi: “Yaşamınıza, üretkenlik seviyenize ve iş taleplerinize uygun bir rutine bağlı kalmak, uzaktan çalışırken duygusal sağlığınızı korumak için çok önemlidir.”

Diğer insanlarla bağlantı kurduğunuzdan emin olmak, refahınızı artırmanın bir başka harika yoludur ; bu nedenle psikolog Kate Brierton, ister sanal ortamda ister yüz yüze olsun, meslektaşlarınızla iyi ilişkiler sürdürmenizi öneriyor.

Kendisi şunları söyledi: “Uzun süre insan temasından uzak kalmak, kan basıncını yükselten ve fiziksel sağlık üzerinde zararlı etkileri olan stres hormonu kortizol seviyelerinin yükselmesine neden olabilir.”
Kişisel antrenör Joe Mitten, fiziksel sağlık konusunda formda kalmanın yanı sıra dışarı çıkmanın da bir öncelik olması gerektiğini bilmenizi istiyor.

Yani, evden çalışmanın bazı kötü yan etkileri olmasına rağmen, masanızdan uzaklaşmak için iyi bir rutine uyduğunuz sürece, Susan’ın size yüklediği o iğrenç niteliklerden bazılarından kaçınabilmelisiniz. hediyeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x