Yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi 18-25 yaş arasındaki gençler için Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı düzenlenecek

PD Özel Haber

YTB ve Sarıkamış Kaymakamlığı iş birliğinde Avrupa’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya mavi kart sahibi 18-25 yaş arasındaki gençler 4-7 Ocak 2024 tarihleri arasında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nda buluşacak.

04-07 OCAK’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Programa yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi 18-25 yaş arasındaki gençler katılabilecek. Düzenlenen programla ülkeleriyle olan bağlarının güçlendirilmesi ve milli tarih bilinçlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 4-7 Ocak 2024 tarihleri arasında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Sarıkamış Kaymakamlığı iş birliğiyle düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı” Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleştirilecek.

ERZURUM VE KARS’IN TARİHİ VE KÜLTÜREL MEKÂNLARI DA ZİYARET EDİLECEK

Program öncesinde Erzurum ve Kars illerinin tarihi ve kültürel mekânları da ziyaret edilecek.

Yurt dışından Türkiye’ye olan ulaşım giderinin 200 euroya kadarı, konaklama ve Türkiye içerisindeki ulaşım giderlerinin tamamının YTB tarafından karşılanacağı programın başvuruları 1-15 Aralık 2023 tarihleri arasında YTB Online Başvuru Sistemi (obys.ytb.gov.tr) adresinden yapılabiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x